II Mistrzostwa Polski Geodetów w Tenisie Stołowym w Kazimierzy Wielkiej rozegrane

2015.10.25

W dniach 3-4 października 2015 roku w Kazimierskim Ośrodku Sportowym odbyły się II Mistrzostwa Polski Geodetów w Tenisie Stołowym. Organizacja Mistrzostw Polski miała na celu promowanie i upowszechnianie aktywności sportowej w środowisku geodetów, popularyzację tenisa stołowego, integrację geodetów z całej Polski oraz promocję województwa świętokrzyskiego.

 

W dniach 3-4 października 2015 roku w Kazimierskim Ośrodku Sportowym odbyły się II Mistrzostwa Polski Geodetów w Tenisie Stołowym. Organizacja Mistrzostw Polski miała na celu promowanie i upowszechnianie aktywności sportowej w środowisku geodetów, popularyzację tenisa stołowego, integrację geodetów z całej Polski oraz promocję województwa świętokrzyskiego.

Tego zadania podjął się Komitet Organizacyjny w składzie:

  1. Stefan Marzec – Prezes Kazimierskiego Ośrodka Sportowego w Kazimierzy Wielkiej – Kierownik Mistrzostw
  2. Tadeusz Pęski – Prezes Oddziału SGP w Kazimierzy  Wielkiej – z-ca Kierownika Mistrzostw,
  3. Jerzy Barański – Prezes Świętokrzyskiego Oddziału SGP,
  4. Krzysztof Tomasik – Vice Prezes Świętokrzyskiego Oddziału SGP,
  5. Danuta Bil – Vice Prezes Świętokrzyskiego Oddziału SGP.

Patronat honorowy objęli:

  • Główny Geodeta Kraju – Kazimierz Bujakowski,
  • Prezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich – Stanisław Cegielski,
  • Wojewoda Świętokrzyski – Bożentyna Pałka- Koruba,
  • Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas,
  • Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego  i Kartograficznego – Andrzej Reczyński,
  • Starosta Kazimierski – Jan Nowak,
  • Burmistrz Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej – Adam Bodzioch.

Patronat medialny objęli:

Przegląd Geodezyjny, TVP Kielce, Radio Kielce i Echo Dnia.

Do turnieju zgłosiło się 9 kobiet i  31 mężczyzn.  Sędzią Głównym zawodów była Karolina Marzec.

Swoją obecnością zawody zaszczycili:

  • Wiceprzewodniczący Sejmiku Świętokrzyskiego – Tadeusz Kowalczyk,
  • Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego  i Kartograficznego – Andrzej Reczyński,
  • Starosta Kazimierski – Jan Nowak,
  • V-ce Starosta Kazimierski – Michał Bucki,
  • Zastępca Burmistrz Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej – Łukasz Maderak.

Główny Geodeta Kraju – Kazimierz Bujakowski przysłał list gratulacyjny.

Test Wiedzy o Tenisie Stołowym opracowany przez Ludmiłę Pietrzak – Wiceprezesa Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Michała Wolnego – Sędziego Międzynarodowego Tenisa Stołowego najlepiej rozwiązał Jakub Błahut i Monika Kałmuk

Zwycięzcy otrzymali: medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal i koszulkę specjalnie zaprojektowaną na Mistrzostwa.

Nagrodę specjalną – Puchar Przeglądu Geodezyjnego – za SUPER PING-PONG – kapituła przyznała Stefanowi Marzec.

Wyniki:

Kategoria: Kobiety

L.p.

Nazwisko i Imię

Miejsce

1

Wróbel Karolina /InterTIM/

I

2

Szymańska Barbara /Kielce/

II

3

Lipiec – Chamera Agnieszka/Ostrowiec/

III

4

Kasprzyk Elżbieta /Kielce/

IV

Kategoria: Mężczyźni do 40 lat

L.p.

Nazwisko i Imię

Miejsce

1

Błahut Jakub /Rzeszów/

I

2

Starzomski Adrian /Ostrowiec/

II

3

Pudło Adrian /Ruda Śląska/

III

4

Kasperczyk Kamil /Busko Zdrój/

IV

Kategoria: Mężczyźni 41-60 lat

L.p.

Nazwisko i Imię

Miejsce

1

Zaborowski Robert /Olsztyn/

I

2

Brylowski Dariusz /Ełk/

II

3

Pilip Zbigniew /Lipsko- Zamość/

III

4

Wiśniewski Stanisław /Brodnica/

IV

Kategoria: Mężczyźni pow. 60 lat

L.p.

Nazwisko i Imię

Miejsce

1

Wolny Michał /Ruda Śląska/

I

2

Marzec Stefan /Kazimierza Wielka/

II

3

Buczek Alfred /Lublin/

III

4

Wójcik Wiesław /Lublin/

IV

Kategoria: Debel Kobiet

L.p.

Nazwisko i Imię

Miejsce

1

Wróbel Karolina – Nizio Gabriela

I

2

Kasprzyk Elżbieta – Szymańska Barbara

II

3

Kałmuk Monika – Lipiec-Chamera Agnieszka

III

4

Pietrzak Ludmiła – Podgórna-Ćwik Dorota

IV

Kategoria: Debel Mężczyzn

L.p.

Nazwisko i Imię

Miejsce

1

Wolny Michał – Koniuch Jan

I

2

Zaborowski Robert – Wiśniewski Stanisław

II

3

Brylowski Dariusz – Piórkowski Marcin

III

4

Buczek Alfred – Wójcik Wiesław

IV

Kategoria: Mikst

L.p.

Nazwisko i Imię

Miejsce

1

Wróbel Karolina – Brylowski Dariusz

I

2

Kasprzyk Elżbieta – Marzec Stefan

II

3

Kałmuk Monika – Buczek Alfred

III

4

Lipiec – Chamera Agnieszka – Kwasiborski Stanisław

IV

Kategoria: Open Mężczyzn

L.p.

Nazwisko i Imię

Miejsce

1

Wolny Michał

I

2

Marzec Stefan

II

3

Zaborowski Robert

III

4

Pilip Zbigniew

IV

Kategoria: Oddziały SGP

L.p.

Oddział SGP

Miejsce

1

Kielce

I

2

Suwałki

II

3

Lublin

III

4

Rzeszów

IV

Kategoria: Koła SGP

L.p.

Koła SGP

Miejsce

1

InterTIM Suwałki

I

2

Kielce

II

3

Kazimierza Wielka

III

4

Lublin

IV

 

Pełne wyniki i relacje na stronie: www.kazimierzakos.pl

Zobacz zdjęcia udostępnione przez Dorotę i Zdzisława Pilarskich >>>

Zobacz film udostępniony przez Antoniego Kocelę >>>

Tekst Stefan Marzec, Tadeusz Pęski.

W.K.