XLI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej zakończona

Data publikacji: 09.04.2019

W dniach 4-6 kwietnia 2019 r. w Żelechowie odbyły się drugi (międzyszkolny) i trzeci (centralny) etap XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, organizowanej corocznie przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich. Współorganizatorem tegorocznej edycji był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. Dzięki odbywającej się od ponad czterdziestu lat Olimpiadzie młodzi adepci geodezji mogą corocznie wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami praktycznymi w  tej dziedzinie.

Do rywalizacji przystąpiło 25 trzyosobowych zespołów wyłonionych w zawodach pierwszego stopnia (etapie szkolnym).

W trakcie etapu II uczniowie wykonywali zadania terenowe

Patronatem honorowym tegoroczną Olimpiadę objęli:

Jan Kryński – Przewodniczący Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk
Waldemar Izdebski – Główny Geodeta Kraju
Jerzy Kwieciński – Minister Inwestycji i Rozwoju
Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego
Zdzisław Sipiera – Wojewoda Mazowiecki
Grzegorz Woźniak – Poseł na Sejm RP
Mirosław Walicki – Starosta Powiatu Garwolińskiego
Łukasz Bogusz – Burmistrz Żelechowa

Wiedzę i umiejętności uczestników oceniało jury w składzie:

prof. dr hab. inż. Zofia Więckowicz – przewodnicząca
dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, prof. UZ – vice przewodnicząca
dr inż. Mirosław Kaczałek
dr inż. Jan Kazak
dr inż. Rafał Kocierz
mgr inż. Mirosław Marciniak
dr hab. inż. Bartosz Mitka
dr hab. inż. Andrzej Pachuta, prof. PW
dr inż. Dominik Próchniewicz
dr inż. Jakub Szczepański
dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW

Drużynowo: I miejsce zajęła reprezentacja  Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie;
II miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku;
III miejsce – reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy;

Laureatami zostali:

I miejsce – Jakub Ciupak z PSBiG w Lublinie;
II miejsce – Michał Prędki z ZSKU w Rzeszowie;
III miejsce – Damian Janczak z PSBiG w Lublinie;

Tytuł finalisty uzyskali:

  • Damian Krawczyk z ZSP w Żelechowie,
  • Jakub Sokołowski z ZSB w Bydgoszczy,
  • Patryk Kondrat z ZSBG w Białymstoku,
  • Jędrzej Szulc z ZSB w Szczecinie,
  • Mateusz Dusza z ZSB w Bydgoszczy.

Nagrody za I miejsce drużynowe wręczała Marianna Brzozowska-Skwarek z Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego w Ministerstwie Edukacji Narodowej, (pierwsza z prawej)

Nagrodę za zajęcie I miejsca wręczał Główny Geodeta Kraju Waldemar Izdebski, na zdjęciu z laureatem Jakubem Ciupakiem z Lublina

Pozostałe wyniki w załączonych plikach:

Wyniki Etap centralny finał (pdf) >>>

Wyniki drużynowe (pdf) >>>

Uroczystość finałową ogłoszenia wyników i wręczenia nagród swoją obecnością zaszczycili:

Grzegorz Woźniak – Poseł na Sejm RP,
Waldemar Izdebski – Główny Geodeta Kraju,
Marianna Brzozowska-Skwarek – Departament Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego w Ministerstwie Edukacji Narodowej,
Iwona Kurowska – Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego,
Łukasz Bogusz – Burmistrz Żelechowa,
Janusz Walo – Prezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich,
Barbara Kosińska – Sekretarz Generalna Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

P.I.