XXXV Mistrzostwa Polski Geodetów w Tenisie Ziemnym o Puchar Głównego Geodety Kraju – wyniki

Data publikacji: 08.09.2018

W dniach 29 sierpnia – 2 września 2018 r. odbyły się XXXV Mistrzostwa Polski Geodetów w Tenisie Ziemnym – Olecko. Mistrzostwa połączone były ze szkoleniem na temat: „Wybrane zagadnienia formalno-prawne w pracach geodezyjno-kartograficznych”

Mistrzem Polski Geodetów w 2018 roku został Marek Sobieszek z Warszawy.

Poniżej podajemy pozostałe wyniki.

Gra pojedyncza kobiet

1. Małgorzata Machnikowska (Suwałki)
2. Małgorzata Dargacz (Gdańsk)
3. Ludmiła Pietrzak (Suwałki)

Gra pojedyncza mężczyzn poniżej 60 lat

1. Marek Sobieszek (Warszawa)
2. Kazimierz Mertuszka (Wałbrzych)
3. Andrzej Milewczyk (Wejherowo)

Gra pojedyncza mężczyzn powyżej 60 lat

1. Jacek Piętka (Gdańsk)
2. Leszek Ferenc (Wrocław)
3. Dariusz Misztal (Skarżysko-Kamienna)

Debel kobiet

1. Małgorzata Machnikowska (Suwałki), Małgorzata Dargacz (Gdańsk)
2. Ludmiła Pietrzak (Suwałki), Tamara Koczot (Gdańsk)
3. Anna Król (Warszawa), Anna Baćmaga-Zapalska (Warszawa)

Debel mężczyzn

1. Leszek Ferenc (Wrocław), Karol Cienciała (Kielce)
2. Jacek Piętka (Gdańsk), Wojciech Frankowski (Gdańsk)
3. Sławomir Świderski (Elbląg), Marek Sobieszek (Warszawa)

Mikst

1. Anna Baćmaga-Zapalska (Warszawa, Kazimierz Mertuszka (Wałbrzych)
2. Bogumił Koczot (Gdańsk), Tamara Koczot (Gdańsk)
3. Anna Król (Warszawa), Marcin Ignatowski (Grójec)

Turniej pocieszenia

1. Jan Macyszyn (Poznań)
2. Kamil Bomber (Suwałki)
3. Karol Cienciała (Kielce)

Drużynowo

1. Drużyna Gdańsk
2. Drużyna Suwałki – Warszawa
3. Drużyna Świętokrzyskie

 

Podczas sobotniego spotkania, podsumowującego mistrzostwa, zawodnicy otrzymali z rąk honorowych gości puchary, statuetki, medale i nagrody rzeczowe. Puchar Przeglądu Geodezyjnego otrzymała Tamara Koczot, która okazała się dużą niespodzianką mistrzostw.

 

Mistrzostwom towarzyszyło ciekawe dwudniowe seminarium szkoleniowe. Pierwszego dnia dr inż. Sebastian Banaszek, właściciel Banaszek Group, zaprezentował praktyczne wykorzystanie dronów w geodezji, omówił system szkolenia operatorów funkcjonujący w Polsce oraz przedstawił marki i modele dronów posiadających funkcje dedykowane geodetom.

W drugim dniu seminarium wzięło udział ponad sto osób z terenu całej Polski. Przyczyną tak dużego zainteresowania uczestników była obecność znakomitych prelegentów, w tym Głównego Geodety Kraju -Waldemara Izdebskiego, który prowadził żywą dyskusję ze zgromadzonymi przedstawicielami administracji publicznej i wykonawstwa geodezyjnego.

Oprócz Głównego Geodety Kraju swoje prelekcje wygłosili:

  1. Danuta Paluch –Małopolski WINGiK –Postępowanie WINGiK z udziałem wykonawcy prac geodezyjnych, w tym skargi na wykonawców, odmowa przyjęcia do Zasobu po weryfikacji, naruszenie licencji i wykonanie bez licencji, wykonanie bez zgłoszenia, niezakończone wykonanie.
  2. Mirosława Wojciuk –Dyrektor Wydziału Geodezji i Nieruchomości Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego –Opracowania geodezyjne nie zaewidencjonowane w PZGiK jako „dowód” w postępowaniu administracyjnym.
  3. Tadeusz Wierciński –Warmińsko-Mazurski WINGiK –Nowe regulacje prawne w zakresie kontroli przedsiębiorców.
  4. Janusz Walo –Prezes SGP –Prorektor Politechniki Warszawskiej –Przyszłość osnów geodezyjnych i „katastralnych” (poligonizacji, w oparciu o które założono kataster).
  5. Ludmiła Pietrzak –Wiceprezes SGP, Redaktor Naczelny Przeglądu Geodezyjnego –Ochrona danych osobowych w geodezji i gospodarce nieruchomościami w związku z wejściem w życie RODO oraz nowej ustawy o ochronie danych osobowych. Tereny zamknięte w geodezji i prace na terenach zamkniętych.

 

Szczególne podziękowania sponsorom mistrzostw:

  1. Główny Urząd Geodezji i Kartografii
  2. Burmistrz Miasta Olecko
  3. Powiat Olecki
  4. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wOlecku
  5. Hala Lega w Olecku
  6. TPI Sp. z o.o.
  7. Intergraph Polska Sp. z o.o.
  8. Leica Geosystems Polska
  9. GEOKART-INTERNATIONAL Sp. z o.o.
  10. AP.GEO Paweł Zając
  11. ZUI APEKS Sp. z o.o.
  12. Cukiernia Staniszewski w Olecku
  13. GEOBID Spółka z o.o.
  14. Geoida Prywatna Firma Geodezyjna Paweł Krasowski
  15. GISPRO Sp. z o.o.
  16. GEOMATIC SoftwareSolutions
  17. IGOMAP Spółka z o.o.
  18. InterTIM
  19. KWANT Spółka z o.o.
  20. GEOMAP Spółka z o.o.
  21. OPEGIEKA Spółka z o.o.
  22. OPGK GEOMATYKA Spółka z o.o.
  23. OKREGOWE PRZEDSIEBIORSTWO GEODEZYJNO-KARTOGRAFICZNE Spółka z o.o. z siedzibą w Koszalinie
  24. OKREGOWE PRZEDSIEBIORSTWO GEODEZYJNO-KARTOGRAFICZNE W KRAKOWIE Sp. z o.o.
  25. Z.P.U. PRAWDA SP. Z O.O.
  26. PROGIS Sp. z o.o.
  27. Zakład Usług Geodezyjnych i Kartograficznych „PRYZMAT” Zenon Kulesza
  28. Przegląd Geodezyjny
  29. SOFTLINE PLUS JERZY BIEGALSKI
  30. SYSTHERM INFO Sp. z o.o.
  31. Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne Spółka Akcyjna

 

Pobierz relację >>>

Opracowanie komunikatu:
Iwona Popko, Ludmiła Pietrzak

Zdjęcia:
Tamara i Bogumił Koczot, Ludmiła Pietrzak, Dariusz Perkowski, Iwona Popko


Suwałki, 3 września 2018 r.

W.K.