XXXVI OWGiK 2013/14 – Podsumowanie

Data publikacji: 28.03.2014

XXXVI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w dniu 9 września 2013 r. podpisali Umowę z Ministerstwem Edukacji Narodowej na organizację w latach szkolnych 2013 – 2016 Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

 

Zasady przystąpienia do Olimpiady określa Regulamin i Wytyczne Szczegółowe z którymi można się zapoznać pobierając poniższe pliki.

Regulamin Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej >>>

Szczegółowe Wytyczne XXXVI Olimpiady >>>

Oświadczenie ucznia załącznik do Regulaminu (pdf) >>>

Oświadczenie ucznia załącznik do Regulaminu (doc) >>>

 dodano 21-03-2014

Wykaz niezbędnego sprzętu >>>

Zaproszenie i program Olimpiady >>>

Skład Komitetu organizacyjnego >>>

Informacja o zakwalifikowaniu szkół do zawodów drugiego stopnia – etapu międzyszkolnego

XXXVI  Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

 Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej  na posiedzeniu w dniu 27 listopada 2013 r. ustaliło, że:

  1. do udziału w XXXVI Olimpiadzie zgłosiło się i w zawodach pierwszego stopnia wzięło udział 51 średnich szkół geodezyjnych,
  2. po przeprowadzeniu zawodów pierwszego stopnia 46 szkół zgłosiło kandydatów do uczestniczenia w zawodach międzyszkolnych.
  3. zgodnie z zasadą określoną w §4 pkt 4.5. Regulaminu Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej do zawodów drugiego stopnia – etapu międzyszkolnego XXXVI edycji Olimpiady zakwalifikowało się 25 zespołów, które w zawodach szkolnych osiągnęły od 362 do 514 punktów
  4. szkoły, które zajęły pozycję od 26 do 46 osiągnęły od 141 do 352 pkt. Szkoły te nie zakwalifikowały się do zawodów drugiego stopnia.

Postanowiono również zakwalifikować do zawodów II stopnia ucznia Piotra Szwedzińskiego z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie, który w zawodach szkolnych otrzymał wyróżniającą ilość punktów.

L.p.

Nazwa szkoły zakwalifikowanej do zawodów drugiego stopnia

Liczba punktów

1

Zespół Szkół Budowlano Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu

514

2

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im Stefana Bryły w Białymstoku

497

3

Technikum Transportowe w Gdyni

475

4

Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu

448

5

ZST Technikum nr 3 im. Ignacego Inglota w Łańcucie

442

7

Zespół Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle

431

8

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 13 im. Sybiraków w Łodzi

429

9

Zespół Szkól Budowlanych w Bydgoszczy

425

10

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej im G. Narutowicza
Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska nr 12 w Krakowie

421

11

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie

421

12

Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu

412

13

Zespół Szkół nr 1 im Władysława Stanisława Reymonta w Zakrzówku

410

14

Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowe w Warszawie

409

15

Zespół Szkół Ponadgimnzjalnych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim

406

16

Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie

405

17

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

397

18

Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych im. Rudolfa Modrzejewskiego w Poznaniu

391

19

Zespół Szkół Budowlanych im. Gen. Józefa Bema we Wrocławiu

388

20

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce

382

21

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku

381

19

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu

380

22

Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy

374

23

Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Aug. Witkowskiego w Jarosławiu

372

24

Zespół Szkół nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim

370

25

Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu

362

Wyniki  XXXVI  Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

Etap Okręgowy

WYNIKI INDYWIDUALNE 

XXXVI  OLIMPIADY  WIEDZY  GEODEZYJNEJ  I  KARTOGRAFICZNEJ

Opole 2014

Razem

Lp.

Szkoła

Imię i Nazwisko

z1

z2

z3

z4

Zadania

t1

t2

t3

t4

Testy

Razem

Miejsce

121

1

Opole – ZSTiO

Krystian Leluszko

20

20

20

0

60

16

14

19

12

61

121

1

116

2

Bydgoszcz – ZSB

Adam Chrostowski

16

18

20

0

54

17

19

17

9

62

116

2

109

3

Lublin – PSBiG

Hubert Dec

20

19

14

4

57

16

14

18

4

52

109

3

108

4

Żelechów – TG

Kamil Szostek

18

17

7

15

57

13

11

15

12

51

108

4

104

5

Opole – ZSTiO

Krzysztof Stasch

18

10

12

0

40

15

20

19

10

64

104

5

104

6

Bydgoszcz – ZSB

Mariusz Urbański

1

17

20

0

38

18

18

17

13

66

104

5

98

7

Żelechów – TG

Damian Polak

12

17

19

4

52

12

13

12

9

46

98

7

98

8

Łódź – ZSP Nr 13

Sylwia Saletrowicz

16

11

10

0

37

18

15

17

11

61

98

7

98

9

Lublin – PSBiG

Wojciech Dworak

16

14

10

0

40

15

17

17

9

58

98

7

93

10

Białystok – ZSBG

Marcin Mironczuk

6

18

20

0

44

11

13

15

10

49

93

10

92

11

Warszawa – TGGD

Paweł Jankowski

4

16

18

0

38

16

16

15

7

54

92

11

92

12

Jarosław – ZSDGiL

Dariusz Chrzanowski

0

16

20

4

40

15

13

15

9

52

92

11

90

13

Jarosław – ZSDGiL

Maciej Skubik

2

9

20

4

35

15

16

15

9

55

90

13

89

14

Łódź – ZSP Nr 13

Aleksandra Wierzbowska

10

15

6

0

31

15

13

16

14

58

89

14

88

15

Żelechów – TG

Mariusz Talarek

18

4

8

4

34

10

15

15

14

54

88

15

87

16

Opole – ZSTiO

Markus Honcia

0

12

20

0

32

16

13

17

9

55

87

16

87

17

Bydgoszcz – ZSB

Bartosz Pempuś

16

15

2

0

33

13

16

14

11

54

87

16

86

18

Jarosław – ZSDGiL

Dominik Czerwonka

16

12

12

0

40

14

10

15

7

46

86

18

83

19

Warszawa – TGGD

Rafał Bąkiewicz

10

6

12

2

30

16

14

11

12

53

83

19

83

20

Rzeszow – ZSKU

Maciej Wełnic

0

13

20

0

33

15

14

16

5

50

83

19

81

21

Radom – ZSB

Bartłomiej Jaworski

2

20

2

0

24

12

17

16

12

57

81

21

80

22

Rzeszow – ZSKU

Mateusz Golec

0

6

18

0

24

16

14

16

10

56

80

22

78

23

Łódź – ZSP Nr 13

Magdalena Śmieszek

4

13

5

0

22

17

12

14

13

56

78

23

77

24

Wrocław – ZSB

Krzysztof Dębowski

12

14

5

0

31

12

13

12

9

46

77

24

75

25

Częstochowa -ZS

Piotr Szwedziński

10

20

0

0

30

12

12

9

12

45

75

25

74

26

Łańcut – ZST

Wojciech Dźwierzyński

0

8

20

0

28

13

10

13

10

46

74

26

74

27

Gdynia – TT

Piotr Zabielski

10

1

20

0

31

12

10

13

8

43

74

26

73

28

Brzesko – ZSP Nr 2

Marcin Tarlaga

6

7

10

0

23

13

13

14

10

50

73

28

72

29

Radom – ZSB

Grzegorz Słomka

0

7

20

0

27

10

10

12

13

45

72

29

72

30

Brzesko – ZSP Nr 2

Gabriela Zdunek

0

18

6

2

26

13

13

12

8

46

72

29

71

31

Brzesko – ZSP Nr 2

Klaudia Kural

0

5

16

2

23

12

14

15

7

48

71

31

70

32

Warszawa – TGGD

Katarzyna Skoczek

10

16

2

2

30

12

10

10

8

40

70

32

69

33

Wrocław – ZSB

Dominik Biłas

8

12

4

0

24

11

13

11

10

45

69

33

68

34

Zielona Góra – ZSB

Daniel Krzemień

0

20

10

0

30

13

9

10

6

38

68

34

67

35

Wieluń – ZS Nr 1

Paulina Gulczyńska

2

14

4

0

20

14

14

12

7

47

67

35

67

36

Poznań – ZSGD

Filip Graczyk

0

0

20

0

20

10

13

13

11

47

67

35

67

37

Kraków – ZSGDiGW

Korneliusz Mikołajski

0

14

12

0

26

11

12

12

6

41

67

35

66

38

Radocza – RCKU

Tomasz Bryniarski

0

18

8

0

26

12

10

11

7

40

66

38

66

39

Łańcut – ZST

Patrycja Bar

12

1

2

0

15

11

14

15

11

51

66

38

66

40

Kraków – ZSGDiGW

Marcin Kuczaj

0

16

5

0

21

13

9

12

11

45

66

38

64

41

Rzeszow – ZSKU

Krzysztof Mroczka

0

7

10

0

17

14

12

15

6

47

64

41

64

42

Białystok – ZSBG

Paulina Łotko

2

6

3

0

11

14

13

14

12

53

64

41

63

43

Ostrołęka – ZSZ Nr 1

Przemysław Zięba

8

6

2

0

16

12

14

15

6

47

63

43

62

44

Piotrków Trybunalski – ZSP Nr 3

Anmadeusz Mofina

6

11

2

0

19

14

12

11

6

43

62

44

61

45

Piotrków Trybunalski – ZSP Nr 3

Agnieszka Szychta

2

2

10

0

14

12

10

15

10

47

61

45

61

46

Łańcut – ZST

Tomasz Gołojuch

2

12

2

0

16

14

11

11

9

45

61

45

61

47

Gdynia – TT

Grzegorz Meyer

6

0

16

0

22

10

11

10

8

39

61

45

60

48

Poznań – ZSGD

Jakub Hercog

0

5

12

0

17

11

11

11

10

43

60

48

59

49

Wieluń – ZS Nr 1

Patrycja Owczarek

0

7

3

0

10

16

12

14

7

49

59

49

59

50

Radocza – RCKU

Klaudyna Bizoń

0

11

1

0

12

12

13

9

13

47

59

49

58

51

Kraków – ZSGDiGW

Alicja Szydło

0

14

2

0

16

8

12

15

7

42

58

51

56

52

Wrocław – ZSB

Małgorzata Skrzypecka

1

14

6

0

21

8

7

12

8

35

56

52

56

53

Lublin – PSBiG

Jacek Grzegorczyk

0

2

2

0

4

15

16

14

7

52

56

52

55

54

Białystok – ZSBG

Szczepan Brzostowski

0

0

8

0

8

12

12

15

8

47

55

54

54

55

Gdynia – TT

Jacek Kuc

8

0

2

0

10

12

9

13

10

44

54

55

52

56

Jasło – ZSB

Anna Wojnar

0

10

0

0

10

11

12

12

7

42

52

56

50

57

Żywiec – ZSBD

Monika Wyleciał

0

1

2

0

3

11

15

13

8

47

50

57

50

58

Zakrzówek – ZS Nr 1

Julia Wójcik

0

1

4

0

5

12

12

16

5

45

50

57

49

59

Żywiec – ZSBD

Jakub Babicki

0

2

2

0

4

12

12

11

10

45

49

59

49

60

Radocza – RCKU

Kajetan Kajfasz

0

2

2

0

4

14

11

15

5

45

49

59

47

61

Radom – ZSB

Jakub Gawor

0

16

0

0

16

11

7

10

3

31

47

61

47

62

Piotrków Trybunalski – ZSP Nr 3

Przemysław Nowak

0

0

2

0

2

14

11

14

6

45

47

61

46

63

Zielona Góra – ZSB

Bartłomiej Ratajczak

0

0

10

0

10

14

8

11

3

36

46

63

45

64

Wieluń – ZS Nr 1

Maciej Krzyżanowski

0

2

0

0

2

11

13

13

6

43

45

64

45

65

Jasło – ZSB

Michał Urban

0

0

4

0

4

11

10

11

9

41

45

64

44

66

Jasło – ZSB

Paweł Długosz

0

0

2

0

2

12

13

14

3

42

44

66

43

67

Zielona Góra – ZSB

Dawid Buła

0

10

2

0

12

9

9

6

7

31

43

67

43

68

Ostrołęka – ZSZ Nr 1

Paulina Borkowska

0

0

2

0

2

8

12

16

5

41

43

67

42

69

Zakrzówek – ZS Nr 2

Klaudia Bieniek

0

1

4

0

5

10

11

12

4

37

42

69

41

70

Żywiec – ZSBD

Joanna Satława

0

0

2

0

2

12

10

12

5

39

41

70

40

71

Ostrołęka – ZSZ Nr 1

Mateusz Mielnicki

0

0

0

0

0

9

12

8

11

40

40

71

38

72

Zakrzówek – ZS Nr 3

Patryk Kucharczyk

0

0

0

0

0

12

12

9

5

38

38

72

36

73

Poznań – ZSGD

Bartosz Nowak

0

0

2

0

2

9

6

8

11

34

36

73

WYNIKI DRUŻYNOWE 

 XXXVI OLIMPIADY  WIEDZY  GEODEZYJNEJ  I  KARTOGRAFICZNEJ

Opole 2014

Miejsce

Szkoła

Imię i Nazwisko

Zadania

Testy

Razem

Ind. razem

Teren 1

Teren 2

Razem

 

1

 

Bydgoszcz – ZSB

Adam Chrostowski

54

62

116

399

Bartosz Pempuś

33

54

87

307

45

47

Mariusz Urbański

38

66

104

 

2

 

Opole – ZSTiO

Krzysztof Stasch

40

64

104

397

Krystian Leluszko

60

61

121

312

35

50

Markus Honcia

32

55

87

 

3

 

Żelechów – TG

Damian Polak

52

46

98

370

Kamil Szostek

57

51

108

294

40

36

Mariusz Talarek

34

54

88

 

4

 

Jarosław – ZSDGiL

Dominik Czerwonka

40

46

86

358

Maciej Skubik

35

55

90

268

46

44

Dariusz Chrzanowski

40

52

92

 

5

 

Lublin – PSBiG

Jacek Grzegorczyk

4

52

56

353

Wojciech Dworak

40

58

98

263

42

48

Hubert Dec

57

52

109

 

6

 

Łódź – ZSP Nr 13

Magdalena Śmieszek

22

56

78

350

Sylwia Saletrowicz

37

61

98

265

40

45

Aleksandra Wierzbowska

31

58

89

 

7

 

Rzeszow – ZSKU

Mateusz Golec

24

56

80

320

Maciej Wełnic

33

50

83

227

47

46

Krzysztof Mroczka

17

47

64

 

8

 

Warszawa – TGGD

Rafał Bąkiewicz

30

53

83

290

Paweł Jankowski

38

54

92

245

45

0

Katarzyna Skoczek

30

40

70

 

9

 

Wrocław – ZSB

Krzysztof Dębowski

31

46

77

282

Małgorzata Skrzypecka

21

35

56

202

40

40

Dominik Biłas

24

45

69

 

10

 

Radom – ZSB

Grzegorz Słomka

27

45

72

280

Jakub Gawor

16

31

47

200

36

44

Bartłomiej Jaworski

24

57

81

 

11

 

Łańcut – ZST

Patrycja Bar

15

51

66

274

Tomasz Gołojuch

16

45

61

201

28

45

Wojciech Dźwierzyński

28

46

74

 

12

 

Gdynia – TT

Piotr Zabielski

31

43

74

260

Jacek Kuc

10

44

54

189

34

37

Grzegorz Meyer

22

39

61

 

13

 

Brzesko – ZSP Nr 2

Klaudia Kural

23

48

71

256

Marcin Tarlaga

23

50

73

216

37

3

Gabriela Zdunek

26

46

72

 

14

 

Kraków – ZSGDiGW

Korneliusz Mikołajski

26

41

67

251

Marcin Kuczaj

21

45

66

191

36

24

Alicja Szydło

16

42

58

 

15

 

Wieluń – ZS Nr 1

Paulina Gulczyńska

20

47

67

241

Maciej Krzyżanowski

2

43

45

171

42

28

Patrycja Owczarek

10

49

59

 

16

 

Białystok – ZSBG

Szczepan Brzostowski

8

47

55

236

Paulina Łotko

11

53

64

212

19

5

Marcin Mironczuk

44

49

93

 

17

 

Radocza – RCKU

Klaudyna Bizoń

12

47

59

233

Kajetan Kajfasz

4

45

49

174

23

36

Tomasz Bryniarski

26

40

66

 

18

 

Zielona Góra – ZSB

Daniel Krzemień

30

38

68

227

Dawid Buła

12

31

43

157

31

39

Bartłomiej Ratajczak

10

36

46

 

19

 

Jasło – ZSB

Paweł Długosz

2

42

44

218

Anna Wojnar

10

42

52

141

39

38

Michał Urban

4

41

45

 

20

 

Piotrków Trybunalski – ZSP Nr 3

Agnieszka Szychta

14

47

61

212

Przemysław Nowak

2

45

47

170

14

28

Anmadeusz Mofina

19

43

62

 

21

 

Poznań – ZSGD

Bartosz Nowak

2

34

36

209

Filip Graczyk

20

47

67

163

43

3

Jakub Hercog

17

43

60

 

22

 

Zakrzówek – ZS Nr 1

Julia Wójcik

5

45

50

191

Klaudia Bieniek

5

37

42

130

23

38

Patryk Kucharczyk

0

38

38

 

23

 

Ostrołęka – ZSZ Nr 1

Przemysław Zięba

16

47

63

189

Paulina Borkowska

2

41

43

146

30

13

Mateusz Mielnicki

0

40

40

 

24

 

Żywiec – ZSBD

Monika Wyleciał

3

47

50

176

Jakub Babicki

4

45

49

140

33

3

Joanna Satława

2

39

41

 

25

 

Częstochowa -ZS

Piotr Szwedziński

30

45

75

75

0

0

0

75

0

0

0

Etap Centralny

XXXVI OLIMPIADY WIEDZY GEODEZYJNEJ I KARTOGRAFICZNEJ

Opole 2014

Finał

Miejsce

Szkoła

Imię i Nazwisko

Numer finalisty

Nr zestawu pytań

PYT. 1

PYT.2

PYT.3

PYT.4

Suma pkt.

1

Bydgoszcz – ZSB

Mariusz Urbański

9

1

21

20

18

25

84

2

Bydgoszcz – ZSB

Bartosz Pempuś

5

9

22

18

16

15

71

3

Lublin – PSBiG

Hubert Dec

4

10

23

13

11

21

68

4

Lublin – PSBiG

Wojciech Dworak

1

8

21

15

20

5

61

5

Opole – ZSTiO

Krzysztof Stasch

2

2

5

21

20

12

58

6

Rzeszów – ZSKU

Maciej Wełnic

3

6

19

20

16

0

55

7

Bydgoszcz – ZSB

Adam Chrostowski

6

3

25

17

7

5

54

8

Jarosław – ZSDGiL

Maciej Skubik

7

4

14

10

16

5

45

9

Warszawa – TGGD

Paweł Jankowski

8

11

20

13

0

7

40

10

Żelechów – TG

Damian Polak

10

7

14

15

0

0

29

Zobacz również inne informacje o XXXVI Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej >>>

 W.K.