XXXVIII Mistrzostwa Polski Geodetów w Tenisie Ziemnym – wyniki

Data publikacji: 08.09.2022

XXXVIII Mistrzostwa Polski Geodetów w Tenisie Ziemnym o puchar Głównego Geodety Kraju pod honorowym patronatem Głównego Geodety Kraju oraz Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich, Olecko, 1-3.09.2022 r.

Wyniki

Mistrzem Polski Geodetów w Tenisie Ziemnym w 2022 roku został

Paweł Dąbrowski z Olsztyna

 

Gra pojedyncza kobiet

  1. Ludmiła Pietrzak – Suwałki
  2. Justyna Lasota-Kijora –Warszawa
  3. Małgorzata Dargacz – Gdańsk

 

Gra pojedyncza mężczyzn powyżej 55 lat

  1. Marek Sobieszek – Warszawa
  2. Leszek Ferenc – Wrocław
  3. Jan Macyszyn –Poznań

 

Gra pojedyncza mężczyzn poniżej 55 lat

  1. Paweł Dąbrowski – Olsztyn
  2. Krzysztof Bajda –Iława
  3. Marcin Ignatowski –Grójec

 

Gra podwójna kobiet

  1. Ludmiła Pietrzak – Suwałki,
    Justyna Lasota-Kijora – Warszawa
  1. Małgorzata Dargacz – Gdańsk,
    Beata Ignatowska –  Grójec

 

Gra podwójna mężczyzn

  1. Paweł Dąbrowski – Olsztyn, Leszek Ferenc – Wrocław
  2. Krzysztof Bajda – Iława, Marek Kawczyński – Drawski Młyn
  3. Marek Sobieszek – Warszawa, Sławomir Świderski – Elbląg

 

Mikst

  1. Ignatowska Beata – Grójec, Ignatowski Marcin – Grójec,
  2. Justyna Lasota-Kijora – Warszawa, Grzegorz Sowiński – Zgorzała
  3. Ludmiła Pietrzak – Suwałki, Tadeusz Kościuk – Warszawa

 

Turniej pocieszenia

  1. Jarosław Mirończuk – Białystok
  2. Sławomir Świderski – Elbląg
  3. Krzysztof Domagała – Puławy

 

Drużynowo

  1. Drużyna Warszawa -Wrocław
  2. Drużyna Warmia – Mazury
  3. Drużyna Poznań

 

Otwarcie Mistrzostw, które odbyło się 1 września 2022 r., swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Olecka Pan Karol Sobczak oraz Starosta Olecki Pani Marzanna Pojawa – Grajewska.

Mistrzostwom towarzyszyło Seminarium szkoleniowe z udziałem p.o. Głównego Geodety Kraju, Pani Alicji Kulka.

W trakcie seminarium zostały wygłoszone następujące prelekcje:

  1. Alicja Kulka – p.o. Główny Geodeta Kraju – Stan obecny geodezji i kartografii i plany na przyszłość
  2. Mirosława Wojciuk – Podlaski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego – Procedura przeprowadzania modernizacji ewidencji gruntów i budynków – studium przypadków
  3. Andrzej Żylis – Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego  – Udostępnianie danych z Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego – wybrane zagadnienia
  4. Ludmiła Pietrzak – Wiceprezes SGP, Redaktor Naczelna Przeglądu Geodezyjnego – Linia brzegu w pracach geodezyjnych i Kartograficznych – realizacja zagadnienia z punktu widzenia wykonawcy i administracji.  Dokumentacja geodezyjna w zakresie ustalenia linii brzegu i pomiaru sytuacyjnego linii brzegu

 

Podczas sobotniego, podsumowującego mistrzostwa spotkania, które odbyło się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Skarpa”, zwycięzcy otrzymali z rąk Starosty Oleckiego puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zostały wręczone również dwa dodatkowe puchary, ufundowane przez magazyn Przegląd Geodezyjny. Jeden z pucharów otrzymał Sędzia mistrzostw Andrzej Kamiński, który został uznany za „Najsympatyczniejszego sędziego tenisa ziemnego w Polsce”. Drugi z pucharów trafił w ręce organizatora – Czesława Krasowskiego – w kategorii „Najlepszy organizator”.

Autorzy zdjęć: Ludmiła Pietrzak, Marek Kawczyński, Iwona Popko

 

SPONSORZY MISTRZOSTW

 

  1. Główny Urząd Geodezji i Kartografii
  2. Burmistrz Olecka
  3. Prezydent Miasta Ełku
  4. Starosta Olecki
  5. Starosta Ełcki
  6. Starosta Gołdapski
  7. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku
  8. AQUAEL Sp. z o.o.
  9. Cukiernia Staniszewski w Olecku
  10. GEOBID Sp. z o.o.
  11. GEODETA Sp. z o.o.
  12. GEOKART-INTERNATIONAL Sp. z o.o.
  13. GEORES Sp. z o.o.
  14. GEOTRADING POLSKA
  15. HEXAGON/ INTERGRAPH Spółka z o.o.
  16. KANCELARIA GEODEZYJNA S.C. Glob-Geo
  17. Geoida Prywatna Firma Geodezyjna Paweł Krasowski
  18. IMPULS Olecko
  19. InterTIM
  20. KRAM Olecko
  21. MBK Transport
  22. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Olecku
  23. Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne Spółka z o.o. z siedzibą w Gdańsku
  24. Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne Spółka z o.o. z siedzibą w Koszalinie
  25. Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne Spółka z o.o. z siedzibą w Olsztynie
  26. Oleckie Centrum Szkolenia Kierowców
  27. OPEGIEKA Spółka z o.o.
  28. PTAK-MEDIA S.A. Gołdap
  29. PRAWDA Sp. z o.o.
  30. Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjnych w Częstochowie Sp. z o.o.
  31. Piekarnia Młyn w Olecku
  32. Przegląd Geodezyjny
  33. SERWISTAL Ełk
  34. Skłodowski Spółka Jawna
  35. Skorupski Jarosław Hurtownia Warzyw, Owoców i Przetworów
  36. SYSTHERM INFO Sp. z o.o.
  37. Transport Ciężarowy Witkowski
  38. Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne Spółka Akcyjna
  39. Zakład Usług Geodezyjnych i Kartograficznych „PRYZMAT” Sp. z o.o.

 

Opracowanie komunikatu:
Iwona Popko, Ludmiła Pietrzak
Suwałki, 7 września 2022 r.

Komunikat (pdf) >>>

W.K.