Zakończenie XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej – krótkie informacje

Data publikacji: 30.04.2017

W dniach 20 – 22 kwietnia 2017 r. w Lublinie odbyły się zawody II i III stopnia, etapy międzyszkolny i centralny, XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej….

W dniach 20 – 22 kwietnia 2017 r. w Lublinie odbyły się zawody II i III stopnia, etapy międzyszkolny i centralny, XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

Zawody drugiego stopnia – etap międzyszkolny Olimpiady

przeprowadzono w formie:

w pierwszym dniu zawodów 20 kwietnia 2017 r.:

a) zadań pisemnych (tekstowych) – 4,
b) zadań testowych- 80 pytań,

Zobacz fotorelację z I–go dnia etapu międzyszkolnego Olimpiady na stronie Zespołu Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie >>>

w drugim dniu zawodów 21 kwietnia 2017 r.:

 c) sprawdzianu umiejętności praktycznych – zadania zespołowe

Zwycięskie szkoły XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej:

  1. Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zespół w składzie: Łukasz Sobkowicz, Patrycja Kowalczuk, Wiktor Kowalczuk,
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie zespół w składzie: Cezary Kondej, Dominika Kosińska, Agnieszka Fic,
  3. Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie zespół w składzie: Izabela Korab, Przemysław Chruniak, Szymon Ślęczka,

Zobacz fotorelację z II–go dnia etapu międzyszkolnego Olimpiady na stronie Zespołu PSBiG w Lublinie >>>

Zawody trzeciego stopnia – etap centralny Olimpiady – 22 kwietnia 2017 r.

Laureaci XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej:

  1. Przemysław Chruniak – Rzeszów – ZSKU
  2. Łukasz Sobkowicz – Lublin – PSBiG
  3. Wiktor Kowalczuk – Lublin – PSBiG
  4. Patrycja Kowalczuk – Lublin – PSBiG
  5. Adam Pałęcki – Wrocław – ZSB
  6. Cezary Kondej – Żelechów – ZSP
  7. Kamil Zarzyczny – Jarosław – ZSDGiL
  8. Dominika Kosińska – Żelechów – ZSP
  9. Natalia Rudzka – Łódź – ZSGT
  10. Agnieszka Fic – Żelechów – ZSP

Zobacz fotorelację z etapu centralnego Olimpiady na stronie Zespołu PSBiG w Lublinie >>>

Serdeczne podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej:

Komitetowi Organizacyjnemu działającemu pod kierownictwem – mgr inż. Grażyny Kubaj-Bełz – Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i mgr. inż. Marka Kłopotka – Prezesa Zarządu Oddziału SGP.

Komitetowi Głównemu Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, a zwłaszcza jego Przewodniczącej Pani dr inż. Marii Gadomskiej.

Jury Olimpiady w składzie:

prof. dr hab. inż. Zofia Więckowicz – Przewodnicząca
prof. UZ dr hab. inż. Maria Mrówczyńska – Wiceprzewodnicząca
dr inż. Mirosław Kaczałek
dr inż. Jan Kazak
dr inż. Rafał Kocierz
mgr inż. Mirosław Marciniak
dr inż. Bartosz Mitka
prof. PW dr hab. inż. Andrzej Pachuta
dr inż. Dominik Próchniewicz
prof. PW dr hab. inż. Janusz Walo

Dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz sponsorom, w tym Ministrowi Infrastruktury i Budownictwa oraz Głównemu Geodecie Kraju, trzem szkołom, które zwyciężyły w klasyfikacji drużynowej, szkole organizującej Olimpiadę oraz laureatom i finalistom zostały wręczone cenne nagrody oraz drobne upominki. Laureaci i finaliści zostali także udekorowani pamiątkowymi medalami XXXIX Olimpiady WGiK.

Kolejna, XXXIX Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej mogła się odbyć dzięki środkom przekazanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz licznym sponsorom, którzy wsparli ją finansowo lub przekazali nagrody rzeczowe:

  • GGPS Sp. z o. o. Global Geodesy Professional Salution
  • Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno Kartograficzne Sp. z o.o.
  • Leica Geosystems
  • Canon Polska
  • SKALA 3D Artur Adamek
  • GEODETA Krzysztof Dyjak
  • Usługi Geodezyjne Kwiatkowski Tadeusz
  • SKLEP GEODEZYJNY geodezja.lublin.pl
  • Laser-3D.pl
  • AGROKART Adam Odój
  • TPI
  • GEOBID
  • ARiMR – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  • MT-GEO Usługi Geodezyjne Michał Tuszewski
  • Pracownia Geodezyjna M. Borowik i Spółka s.c.
  • GEOMAX (sprzęt geodezyjny)
  • MASTER GEO Marcin Mitura
  • Ryszard Brzozowski Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne SA
  • GEOMAX krówki
  • USŁUGI GEODEZYJNE inż. Sławomir Wojtyła
  • Łucjan Pietluch Geokart-International Spółka z o.o. Rzeszów

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Lublinie.

W.K.